top of page

Showroom Obsidian


Otrokovice
autor: Ing.arch. Alena Valová

fáze: studie

rok: 2024

                 Pro společnost Obsidian, zabývající se výrobou velkoformátového zasklení jsme navrhli facelift stávajícího showroomu.

Pojetí interiéru a exteriéru navazuje na novou grafickou identitu firmy. Ta se nechala volně inspirovat barevnou škálou horniny v názvu společnosti. Tuto specifickou barevnost propisujeme do interiéru i exteriéru showroomu.

                 Duhový gradient sestavený z firemních barev se tak v exteriéru objevuje na lemu střešní konstrukce a v interiéru na pohledově exponované skleněné centrální příčce. Gradientního efektu jsme docílili aplikací tištěné folie.

                 Stěžejní dispoziční úpravou bylo posunutí jižní fasády a vytvoření nové přístupové terasy lemované truhlíky se zelení. Linie zeleně logicky návštěvníka přivádí k novému hlavnímu vstupu do showroomu. Zeleň navíc poskytuje vlídnější místo v jinak průmyslovém areálu.

Výrobky společnosti Obsidián jsou začleněny do prosklené fasády po celém obvodu showroomu. Klienti tak získají nejlepší možnou představu o jejich fungování a vzhledu.

                  Interiér showroomu je ponechán maximálně otevřený a vzdušný. Jediná skleněná centrální příčka ho dělí na dvě části.

Přední otevřená část je určená pro jednání s klienty a k prezentaci realizovaných projektů firmy na velko-formátové obrazovce a formou tiskovin na centrálním jednacím stole. Pro zamezení odlesků v obrazovce při prezentaci jsme použili závěsy, které zároveň zlepšují akustiku prostoru a poskytují flexibilní míru soukromí pro jednání.

                 V druhé zadní části jsou uskladněny vzorky subdodavatelů společnosti.

V rekonstrukci byly využity stávající základy, nosné konstrukce i konstrukce střechy. Ta byla ještě více umocněna propsáním stávající lomenice do atiky střechy.

Kvartyr-obsidian-exterier1
Kvartyr-obsidian-exterier2
Kvartyr-obsidian-exterier5
Kvartyr-obsidian-exterier3
Kvartyr-obsidian-exterier4
Kvartyr-obsidian-interier1
Kvartyr-obsidian-interier3
Kvartyr-obsidian-interier2
Kvartyr-obsidian
Kvartyr-obsidian-navrh
Kvartyr-obsidian
Kvartyr-obsidian
bottom of page