top of page

Rekonstrukce cafe baru Hendrix 


Velké náměstí, Hradec Králové  
autor: Ing.arch. Alena Valová

spolupráce: Kvalitář

fáze: studie, prováděcí dokumentace, realizace

rok: 2016

            Hlavním požadavkem této rekonstrukce bylo zlepšení dispozice stávajícího baru a vytvoření nové identity místa, které by nalákalo hradecké štamgasty.  

            Proces realizace byl pojat trochu netypicky. Až po zrekonstruování celého prostoru vznikl teprve název a samotná grafika interiéru, která odkazuje na rockovou hvězdu šedesátých let.

            Změna umístění hlavního vstupu a barového pultu pomohla vytvořit průběžnou komunikační osu napříč celým podnikem a zároveň také přispěla k lepšímu využití celého prostoru. Odstraněním příček v zadní části traktů a zvětšením otvorů v nosných stěnách, se celý prostor otevřel a nyní tvoří jednu víceúrovňovou plochu s větší kapacitou.

Zákazníkovi je umožněna volba různého typu sezení. V novém interiéru může sledovat sportovní utkání z pohodlných kožených sedaček Chesterfield, pochutnat si na denním menu v klidnější zadní části prostoru nebo si s chutí vypít svůj drink u nově vyzděného barového pultu.

Součástí rekonstrukce bylo také vytvoření nového zázemí pro zaměstnance a sociálního vybavení pro návštěvníky.

            Celková materiálová paleta byla vybrána tak, aby navodila klubovou atmosféru a přitáhla požadovanou skupinu zákazníků. Původní na růžovo nabarvené zdi byly z části přetřeny na černou barvu z části očištěny na cihlu. Na střední nosné zdi, rozdělující dispozici na dva trakty, byla ve vrstvách aplikována omítka s metalickými odstíny tvořící 3d texturu, která imituje cortenový plech.

Velký důraz byl kladen na realizaci zábaří z jeklových konstrukcí, kde byl z praktických důvodů vytvořen posuvný žebřík umožňující obsluze přístup i k výše situovaným policím.

            Pro variabilitu nasvícení byly použity stropní lišty, do kterých lze dle libosti rozmístit různé typy osvětlení.

            Po naší návštěvě baru po roku fungování jde vidět, že se majitelé do provozu pustili s velkým nadšením entuziazmem. Přijďte se přesvědčit sami a ochutnejte výborné mixované nápoje od příjemné obsluhy.

KVARTÝR | Hendrix Café Bar
KVARTÝR | Hendrix Café Bar
KVARTÝR | Hendrix Café Bar
KVARTÝR | Hendrix Café Bar
KVARTÝR | Hendrix Café Bar
KVARTÝR | Hendrix Café Bar
KVARTÝR | Hendrix Café Bar
KVARTÝR | Hendrix Café Bar
bottom of page